Sprchový filtr Dios bílý na chlor
Detailní popis produktu
Sprchový filtr Dios odstraňuje chlor, sirovodík, těžké kovy a další škodliviny. Zamezuje svědění a vysoušení pokožky, blahodárně působí u dospělých a dětí s problémy jako lupénka a ekzém, omezuje tvorbu lupů, je doporučován dermatology.
Filtr jednoduše našroubujete mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici.
Kapacita filtru je 30 tisíc litrů, pro zjednodušení se mění zhruba po roce. Rozměry 50x150 mm, závit standardní, na vodu horkou i studenou.
Instalace: Odmontujte sprchovou hadici od baterie, závity na baterii i hadici důkladně očistěte od vodního kamene, odstraňte staré těsnění. Zkontrolujte, zda je na vstupu do filtru přiložené těsnění a našroubujte filtr na baterii. Poté na druhý konec filtru našroubujte sprchovou hadici, použijte přiložené nové těsnění. Utahujte opatrně, dotahujte jen rukou.
DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce. Tato základní vlastnost média, obsaženého ve sprchovém filtru DIOS, při filtraci využívá Redox reakce a s vysokou účinností váží chlor, a to na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Dechlorace je založena na změně elektronové struktury atomu chloru, kdy z volného chloru vzniká neškodný chlorid. Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium. Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí. Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny vápníku a hořčíku modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí. Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.